Podróżowanie pociągiem po Europie jest jedną z najpiękniejszych, najbardziej malowniczych i kulturalnych podróży na świecie. Niezależnie od tego, czy szukasz bezpośrednich pociągów między głównymi miastami Europy, jak nowy pociąg z Londynu do Amsterdamu, czy też szukasz romantycznych podróży pociągiem, podróżowanie pociągiem po Europie ma to wszystko.

Rocznie przez Europę przejeżdża 400.000 osób. Korzystając z biletów międzypaństwowych można odwiedzić ponad 30 krajów. Odkąd w 1972 roku wprowadzono system wjazdów międzypaństwowych, miliony ludzi podróżują po Europie na podstawie jednego biletu kolejowego.

Podróżowanie po Europie na podstawie jednego biletu ma swoje plusy i minusy. Istnieje kilka stron internetowych poświęconych poradom dla podróżnych, którzy chcą zwiedzić Europę pociągiem. Strony te zawierają aplikacje do planowania trasy oraz strony/blogi, które oferują wskazówki dotyczące budżetu.

Samotne podróżowanie po Europie

Samodzielne podróżowanie po Europie ma wiele zalet. Kiedy jesteś sam, masz pełną kontrolę nad swoją podróżą.

Bycie samemu daje Ci możliwość decydowania o własnej trasie, jedzenia tego, co chcesz i kiedy chcesz, a także unikania kłótni z innymi ludźmi na temat Twojej podróży,

Taka wolność może prowadzić do większego samopoznania i możliwości poznania nowych ludzi i innych nomadów, podczas gdy odkrywanie siebie na nowo. To doświadczenie solo może prowadzić do samorozwoju.

Posiadanie przyjaciela przy sobie podczas podróży daje ci kogoś, z kim możesz dzielić się wspomnieniami, co jest ogromną częścią podróżowania po Europie.

pociąg

Wskazówki

Podczas samotnego podróżowania po Europie staraj się zatrzymywać w hostelach.

Schroniska są wypełnione ludźmi, którzy podróżują samotnie po Europie, więc nawiązuj kontakty i spotykaj się z ludźmi.

Jeśli jesteś osobą introwertyczną, będziesz musiał włożyć dodatkowy wysiłek, aby być przyjaznym dla innych podróżników. Może to zająć kilka dni, aby przyzwyczaić się do bycia bardziej otwartym i przyjaznym, ale będzie to warte Twojego czasu, ponieważ zaczniesz nawiązywać kontakty z innymi podróżnikami.

Zaleca się również przygotowywanie posiłków w hostelu, co zapewni więcej okazji do interakcji z innymi.

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany poznaniem miejscowych niż innych podróżników, to Couchsurfing może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Couchsurfing, który obejmuje własne meetupy w barach i pubach, połączy Cię z lokalną kulturą i jest również szansą na poznanie byłych emigrantów.

W niektórych miastach europejskich jest wielu kieszonkowców i innych przestępców, którzy chcą wykorzystać turystów. Należy kierować się zdrowym rozsądkiem, a także czytać fora turystyczne lub inne istotne informacje, aby poznać miejsca i ludzi, których należy unikać.