Tapicerka wykonana z naturalnej skóry z pewnością prezentuje się we wnętrzu pojazdu niezwykle elegancko i gustownie. Co więcej, skórzana tapicerka świadczy również o samochodach wyższej klasy i nie ukrywajmy, ale prezentuje się ona niezwykle luksusowo. Niemniej jednak każdy z kierowców, który posiada tak wykończone wnętrza auta wie, że jeśli odpowiednio nie zadba o skórę, bardzo szybko ona popęka i z pewnością przestanie być wyznacznikiem komfortu i prestiżu. Podstawowym procesem, który pozwoli utrzymać skórzaną tapicerkę w odpowiednim stanie, jest jej czyszczenie. Niemniej jednak jakie środki będą potrzebne i jak wyczyścić skórzaną tapicerkę?

Czyszczenie tapicerki skórzanej w samochodzie - krok po kroku

Czyszczenie skórzanej tapicerki w samochodzie z pewnością nie jest czynnością skomplikowaną i powinien sobie poradzić z tym każdy kierowca. Oczywiści niezbędne będzie wyposażenie się w specjalny preparat do czyszczenia skóry, a także w dużą dawką cierpliwości. W pierwszej kolejności jednak, zanim kierowcy przystąpią do właściwego czyszczenia skóry w samochodzie, muszą poświęcić chwilę na dokładne jej odkurzenie. Dzięki temu zalegający kurz i drobne zanieczyszczenia nie będą mieszały się ze środkami czyszczącymi i pomoże to uzyskać zadowalający efekt. Tak więc jak rozpocząć czyszczenie tapicerki krok po kroku? Otóż:

  • należy rozpocząć od czyszczenia foteli, w tym celu niezbędna będzie specjalna szczotka i ściereczka z mikrofibry.
  • niewielką ilość preparatu nakłada się na szczotę i rozpoczyna czyszczenie od siedziska fotela- nie warto zbyt mocno szorować, by nie uszkodzić powłoki skóry
  • brud należy każdorazowo zbierać przy pomocy ściereczki z mikrofibry

Jak widać, czyszczenie skórzanej tapicerki w samochodzie jest niezwykle proste, jednak cały proces na tym się nie kończy. Po dokładnym wyczyszczeniu skóry, trzeba jeszcze ją odpowiednio zabezpieczyć. Znów przydadzą się specjalnie dedykowane temu preparaty. Najlepiej stawiać na te produkty, które zapobiegają utracie koloru i zwiększają odporność tapicerki na ewentualne przetarcia i pęknięcia. Ten zabieg pielęgnacyjny można jednak wykonać na około dwie godziny po oczyszczeniu tapicerki, jak będzie ona już sucha. Dzięki temu można znacznie przedłużyć żywotność skóry w samochodzie, a także zachować jej odpowiedni kolor na długi czas.

Czyszczenie skóry w samochodzie

Profesjonalne środki do czyszczenia skóry w samochodzie

Nie da się ukryć, że czyszczenie tapicerki skórzanej w samochodzie nie mogłoby się odbyć, bez odpowiednio dobranych, profesjonalnych środków czyszczących. Oczywiście na rynku znaleźć można wiele marek, które oferują najlepsze ich zdaniem produkty. Sprawdź porównanie zestawów do czyszczenia skór w samochodzie na stronie detailingobsessed.pl

Niemniej jednak preparat do czyszczenia skóry od K2 zwykle cieszy się najprzychylniejszymi opiniami wśród większości kierowców. Jest to preparat, który ma konsystencję pianki, a do zestawu z nim zwykle dołączona jest również specjalna szczotka oraz ściereczka z mikrofibry, która pomoże skutecznie zebrać brud po czyszczeniu. Oczywiście szczotka posiada niezwykle miękkie włosie, dzięki czemu nie porysuje powierzchni tapicerki. Niezwykle przydatny może okazać się również koncentrat zabezpieczający do skórzanej tapicerki, który uchroni ją przed nadmiernym wysuszeniem, w efekcie również przed pękaniem. Wykorzystanie profesjonalnego preparatu do czyszczenia skóry i jej zabezpieczenia nie tylko wydobędzie piękny, naturalny kolor tapicerki, ale także sprawi, że zachowa ona swoje walory estetyczne na jak najdłuższy okres czasu. Co więcej są one zwykle wydajne i łatwe w aplikacji, więc dbanie o tapicerkę nie będzie sprawiało problemów.