W kraju znanym z tapas, flamenco i walk byków, ale także z imponujących krajobrazów i miast, które wskazują na fascynujące wpływy katalońskie lub mauretańskie, można znaleźć najpiękniejsze trasy rowerowe. Jeśli chcesz zobaczyć, co ten kraj o wielu twarzach ma do zaoferowania, możesz zwiedzać go na rowerze. Dumę i gościnność Hiszpanów można odczuć wszędzie, w potężnym Madrycie, zrelaksowanej Barcelonie, wulkanicznej Teneryfie czy na plażach Majorki. Można nawet wybrać się na pielgrzymkę na dwóch kółkach Drogą Świętego Jakuba.

1. Wyspy Kanaryjskie

Egzotyczny krajobraz i łagodny klimat przez cały rok sprawiają, że Wyspy Kanaryjskie są idealną ucieczką od mroźnych zim i wielkich miast. Od Teneryfy do La Gomery, odkryjesz, że te dramatyczne atlantyckie wyspy są rajem dla dwóch kółek. Są tam strome góry do zdobycia i odosobnione plaże do odkrycia, jak również sceneria wulkaniczna do podziwiania z bezpiecznych i dobrze utrzymanych dróg. A wszystko to okraszone jest niekończącym się słońcem, owocami morza i hiszpańskim winem. Spróbuj jazdy na rowerze na Gran Canarii, gdzie możesz sprawdzić swoją wytrzymałość rozpoczynając swoją trasę na wybrzeżu i udając się w głąb lądu, aby stale wspinać się pod górę do najwyższego punktu na około 2000 metrów, odkryj zachwycające naturalne krajobrazy poza utartymi szlakami na Teneryfie lub sprawdź się w walce z silnymi wiatrami na Fuerteventurze.

2. Andaluzja

Andaluzja to naprawdę region skrajnych kontrastów, niezwykle urozmaicony na wakacje rowerowe. Rzuć sobie wyzwanie w górach Sierra Nevada z mnóstwem szlaków i tras cross country do wyboru, odwiedź wspaniałe i przyjazne rowerzystom miasta, takie jak Sewilla czy Ronda i zrelaksuj się na Costa del Sol. Chociaż pogoda jest ciepła i łagodna przez cały rok, zimy w tym regionie są bardziej wilgotne niż w pozostałych porach roku, co oznacza, że wiosna i lato są prawdziwym oszołomieniem, z dzikimi kwiatami i bujnymi zielonymi polami wylewającymi się na drogi. A kiedy już odkryjesz bogate dziedzictwo Maurów i regionalne hiszpańskie specjały, nie będziesz chciał w ogóle wyjeżdżać.

andaluzja

3. Katalonia

Kataloński region w północno-wschodniej Hiszpanii jest ulubionym miejscem rowerzystów i łatwo zrozumieć dlaczego: pomiędzy Pirenejami a Costa Brava czekają zamki, góry i dziewicze krajobrazy. Popularna trasa z Girony do Barcelony biegnie wzdłuż wybrzeża i prowadzi przez wioskę rybacką Tossa de Mar, ze słonecznymi plażami, surowymi skałami i unikalnie zachowanym średniowiecznym fortem zwanym "Vila Vella enceinte". W pobliżu znajdują się spektakularne miasta, a także ścieżki rowerowe prowadzące przez granicę z Francją i Andorą, więc na pewno znajdziesz swoją idealną rowerową przygodę.

4. Baleary

U wschodnich wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego leżą Baleary: Majorka, Menorka, Ibiza i Formentera. Ten hiszpański archipelag, będący ulubionym miejscem imprez i plażowania w Europie, wie jak zaspokoić potrzeby turystów w każdym wieku i o każdym temperamencie. Podczas gdy lato może być bardzo gorące, zimy oferują łagodną i słoneczną ucieczkę od zimna. Żaden punkt na Majorce ("tej dużej") nie jest oddalony od morza o więcej niż 40 km, podczas gdy Menorka ("ta mała") charakteryzuje się łagodniejszymi wzgórzami na północy, płaskimi trasami na południu i idyllicznymi, nieutwardzonymi drogami, z których korzystają kolarze o różnych umiejętnościach. Nic dziwnego, że Baleary są prawdziwym rajem dla aktywnych wakacji, oferując zarówno idealne otoczenie dla okazjonalnych rowerzystów, jak i wymagający poligon dla zawodowych kolarzy szosowych.

5. Madryt

Dostojny Madryt leży w samym środku Hiszpanii i posiada bogate i zróżnicowane dziedzictwo kulturowe widoczne w jego wspaniałej architekturze, królewskich pałacach i wielkich historycznych placach. Jako regionalny tygiel, Madryt jest miastem dla smakoszy, które ma do zaoferowania o wiele więcej niż tapas i paella. Madrycki system rowerów publicznych BiciMAD oferuje rowery elektryczne, dzięki czemu jazda po wzgórzach stolicy jest bardzo łatwa. Wybierz się na wycieczkę na dwóch kółkach i zwiedź Plaza de España z imponującym pomnikiem Cervantesa i widocznymi drapaczami chmur, zobacz pobliski Pałac Królewski lub pojedź rowerem wzdłuż rzeki Manzanares.

Czy kiedykolwiek jeździłeś na rowerze w Hiszpanii?