Podróżowanie to wspaniała przygoda, ale warto zrobić to bez bagażu, szczególnie podczas postojów lub gdy masz po prostu wolny dzień w jednym z popularnych miast Niemiec. Mamy dla Ciebie wszystkie informacje o miejscach, w których można zostawić bagaż w trzech głównych miastach Niemiec: Berlinie, Monachium i Hamburgu.

Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w Oktoberfest w Monachium, stoisz w zachwycie nad Bramą Brandenburską w Berlinie, czy też rozkoszujesz się imprezową atmosferą Reeperbahn w Hamburgu, są to najprostsze i najwygodniejsze sposoby, aby upewnić się, że Twój bagaż jest pod dobrą opieką podczas zwiedzania.

Miejsca na pozostawienie bagażu w Niemczech: Berlin

Lotniska w Berlinie

Na lotnisku Tegel, znajdziesz przechowalnię bagażu w Terminalu A, która jest otwarta codziennie od 5 rano do 22:30. Ceny wahają się od 7,20 € do 9,90 € i zależą od wielkości bagażu. Czas przechowywania bagażu jest nieograniczony.

Na lotnisku Schonefeld, przechowalnię bagażu znajdziesz w terminalu D przylotów. Czynne są one od niedzieli do piątku w godzinach od 7:30 do 23:30 oraz w soboty od 8:00 do 18:00. Ceny wahają się od 4 do 6 euro za bagaż podręczny i od 7 do 10 euro za normalny bagaż rejestrowany.

Miejsca nadania bagażu na stacjach kolejowych

Wygodą dworców kolejowych jest to, że są one otwarte 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Na Dworcu Głównym (Hauptbahnhof) znajdziesz schowki, które znajdują się na parkingu przed głównym budynkiem w strefie C.

W zależności od wielkości szafki kosztują one od 4 do 6 euro za dzień, a maksymalny czas przechowywania wynosi 72 godziny. Jeśli wolisz odwiedzić przechowalnię bagażu, jest ona otwarta codziennie od 6 rano do 22 wieczorem i kosztuje około 5 euro za sztukę.

Inne stacje z przechowalnią bagażu to Alexanderplatz, Ostbahnhof, Potsdamer Platz i Zoologischer Garten. Łatwe do znalezienia miejsca na pozostawienie bagażu w Niemczech!

bagaż

Miejsca na pozostawienie bagażu w Niemczech: Monachium

Lotniska w Monachium

Lotnisko w Monachium jest najlepszym rozwiązaniem, gdy odwiedzasz miasto. Centrum Obsługi na Terminalu 1 jest otwarte 24 godziny na dobę, a na Terminalu 2 znajduje się druga lokalizacja, ale godziny otwarcia są od 5 rano do północy codziennie.

Zapłacisz od €5 do €10, w zależności od wielkości bagażu i jego zawartości. Sprawdź stronę internetową lotniska przed podróżą, aby uzyskać najnowsze informacje oraz inne lotniska, na których można zostawić bagaż w Niemczech.

 

Miejsca, w których można zostawić bagaż na dworcach kolejowych w Monachium

Przechowywanie bagażu na Dworcu Głównym w Monachium będzie dla Ciebie bardzo proste. Jest tam mnóstwo skrytek i znaków, które pozwolą Ci je łatwo zlokalizować. Za standardową szafkę zapłacisz około 4 euro za dzień, a za większą, wielkości walizki, około 6 euro za dzień. Obowiązuje jednak ograniczenie czasowe do 72 godzin.

Wiele innych stacji jest wyposażonych w takie same udogodnienia.

 

Miejsca na pozostawienie bagażu w Niemczech: Hamburg

Lotniska w Hamburgu

Jedyną opcją jest Flughafen Hamburg. Biuro nadawania bagażu znajduje się na Terminalu 2, Poziom 1 Odloty i jest otwarte od poniedziałku do niedzieli od 4:30 do 23:00. Zapłacisz od €5 do €25, wszystko zależy od wielkości bagażu. Im większy bagaż, tym wyższa opłata, a lotnisko pobiera również 3 euro jako jednorazową opłatę manipulacyjną za sztukę.

Możesz przechowywać bagaż w tym miejscu przez ograniczony czas i najlepiej sprawdzić to przed przyjazdem. Zbierz jak najwięcej informacji przed podróżą.

 

Miejsca na pozostawienie bagażu na stacjach kolejowych

Podobnie jak na wielu dworcach kolejowych w Europie, masz szczęście do skrytek, które są łatwo dostępne i otwarte 24 godziny na dobę. Średni koszt to 5 euro za dzień i nie ma ograniczeń co do wielkości bagażu.

Usługi prywatne: Airbnb dla bagażu

Istnieje kilka firm, które stosują system bardzo podobny do tego z Airbnb, tyle że dla bagażu. Musisz tylko wyszukać lokalizację, dokonać rezerwacji, a następnie zostawić bagaże w certyfikowanym miejscu, które jest dla Ciebie najwygodniejsze. Jest to najlepszy sposób na znalezienie lokalizacji dla pozostawionego bagażu w Niemczech.

W cenę wliczone jest ubezpieczenie, które różni się w zależności od firmy. Będziesz mieć również pewność, że Twój bagaż jest w bezpiecznych rękach.

Stasher

Jest to bardzo renomowana usługa przechowywania bagażu, która jest łatwa w użyciu i ma całkiem rozsądną cenę. Płacą Państwo ryczałtową stawkę w wysokości 5 euro za torbę na dzień. Twoja torba jest również ubezpieczona na ponad 800 euro. Wszystko to jest wliczone w cenę.

Wystarczy wyszukać na ich stronie lokalizację w pobliżu. Następnie będziesz mógł wybrać swój konkretny "StashPoint", a kiedy porzucisz swoje torby, pokaż gospodarzowi swoją rezerwację i jesteś gotowy!

Podobne usługi to Nannybag i BagBnb. Te usługi są dostępne w całej Europie i mogą być z łatwością wykorzystane w Niemczech.

Kiedy podróżujesz i potrzebujesz przechować bagaż, zawsze najlepiej być przygotowanym. Sprawdź wszystkie szczegóły i znajdź rozwiązanie, które jest wygodne dla Ciebie i miejsca, do którego się wybierasz. Niezależnie od tego, czy są to lotniska, dworce kolejowe, czy też sprawdzenie prywatnych usług online, wszystko to jest dostępne za jednym kliknięciem przycisku.