Nie możemy się doczekać odkrywania nowych regionów i planowania kolejnych wycieczek rowerowych, więc przygotowaliśmy listę pięciu najbardziej niesamowitych miejsc do jazdy na rowerze.

1. Kraina Jezior, Chile

Wybierz się na wodną wycieczkę po południowym Chile, a wszystko to z wygodnego roweru. Chilijska Kraina Jezior, tuż przed dotarciem do regionu Patagonii, zabierze Cię w góry i ponad Andy, obok rozległych, głęboko błękitnych jezior tego regionu, który jest również domem dla aktywnych wulkanów, lasów pełnych drzew "Monkey Puzzle" i Parku Narodowego Conguillio. Trasa zabierze Cię również do Argentyny, po drugiej stronie Andów, do uroczego, położonego nad jeziorem miasteczka Bariloche. Pamiętaj, aby na tę wycieczkę założyć ubranie, ponieważ może być bardzo zimno!

Wskazówki:

 • Nigdy nie podnoś prawej pięści ponad głowę. W Chile jest to postrzegane jako znak komunistyczny i nie jest doceniane.
 • Uważaj na siebie! Gorące słońce, niedobór wody, wysokie temperatury w ciągu dnia i niskie temperatury w nocy sprawiają, że wycieczki po Chile są prawdziwą przygodą o każdej porze roku.
 • Najlepszy czas na podróż na południe Chile to okres od grudnia do marca.

2. Wybrzeże Toskanii, Włochy

Dwieście mil wzdłuż wspaniałych włoskich wybrzeży i miasteczek na klifach? Zapisz nas. Ta trasa nie obejmuje zbyt wielu gór, co czyni ją idealną opcją, jeśli twoje nogi potrzebują tylko odrobiny rozgrzewki, lub jeśli jesteś początkujący w tym sporcie i chcesz zacząć prosto. Drogi na Wybrzeżu Toskańskim są zazwyczaj spokojne, idealne na relaksującą przejażdżkę rowerową, ponieważ prowadzą przez plaże, kurorty Viareggio, Pizę (dom słynnej Krzywej Wieży w Pizie), zamki i antyki w Populonii i wiele innych. Aby dodatkowo spędzić czas na rowerze, zrób sobie przystanek na wyspie Elba, z czystymi plażami i spokojną, błękitną wodą, aby spędzić miłą, relaksującą przerwę.

toskania

Wskazówki:

 • Od 2010 roku rowerzyści muszą nosić odblaskową kamizelkę bezpieczeństwa podczas jazdy po zmierzchu. Dzieci poniżej 14 roku życia muszą nosić kask.
 • Najlepszym okresem do uprawiania turystyki rowerowej jest bezsprzecznie kwiecień, maj i czerwiec oraz wrzesień i październik. Miesiące letnie, lipiec i sierpień, są często bardzo gorące, a od listopada do marca istnieje ryzyko wystąpienia złej pogody.
 • Naucz się podstawowych włoskich słów, takich jak Grazie (dziękuję), Prego (proszę), Buongiorno (dzień dobry), Buona sera (dobry wieczór) lub Ciao (dzień dobry/do widzenia) i nie zapomnij się uśmiechać. ????

3. Toubkal, Maroko

Ta droga, najlepiej nadająca się dla doświadczonych rowerzystów, to ponad 400 mil górskiej przygody. Trasa trwa dziewięć dni i prowadzi przez góry i pustynie środkowego Maroka. Trasa Toubkala prowadzi przez Marrakesz, skąd startuje, do pasma Atlasu Wysokiego, przez tradycyjne berberyjskie wioski, na kemping w "Azib", a następnie pętlę przez góry, by wrócić do Marrakeszu. Łącznie 425 mil wspina się w górę i w dół po stromych górach, co sprawia, że jest to trasa, na którą naprawdę powinieneś poćwiczyć przed jazdą. Jednak wyjątkowe widoki na nietknięte części Maroka sprawiają, że absolutnie warto.

Wskazówki:

 • Prawie wszystkie ulice w Maroku są w dobrym stanie i wyasfaltowane.
 • Naucz się targować. Po kilku dniach nabierzesz wyczucia co do odpowiednich cen.
 • Jest wiele kempingów, które są warte Twoich pieniędzy. Jednak w sierpniu kraj jest opanowany przez wypoczywających Francuzów.

4. Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania

Jazda na rowerze po wyspach w Hiszpanii brzmi zabawnie? Tak! Wyspy Kanaryjskie, u wybrzeży Maroka, znane są z pięknych, rajskich plaż, pagórkowatych miasteczek i imprez w mieście, ale jazda na rowerze jest również wielką atrakcją na tej wyspie. Drogi na Wyspach Kanaryjskich zabiorą cię na trasę pomiędzy wulkanicznymi skałami i górami do białego piasku plaż i wszędzie pomiędzy nimi - Park Narodowy Timanfaya, Dolina Tysiąca Palm i Park Narodowy Teide.

Wskazówki:

 • Ścieżki rowerowe znane są zazwyczaj tylko w atrakcyjnych turystycznie regionach Hiszpanii.
 • Podczas jazdy rowerem poza terenem zabudowanym należy nosić kask. Wyjątkiem są "długie podjazdy", "intensywny upał" lub względy medyczne. Przepis ten nie jest ściśle egzekwowany.
 • Należy przygotować się na późny obiad po wyczerpującej wycieczce rowerowej. W Hiszpanii zwyczajowo jada się około 21:00.

5. Walia, Wielka Brytania

Rozpocznij swoją walijską przygodę w mieście Brecon podczas ośmiodniowej podróży dookoła tego małego kraju. Przejedź rowerem przez pagórkowate krajobrazy, wodospady, lasy, stare młyny i ujścia rzek. Zrób sobie przerwę na wyspie Ramsay, aby zobaczyć rezerwat ptaków, lub odwiedź jedną z uroczych wiosek i miasteczek po drodze. Ta ośmiodniowa wycieczka kończy się w mieście Portmadoc, w północnej Walii. Walijskie krajobrazy są oszałamiające, od farm, które wydają się zastygłe w czasie, poprzez strzeliste góry, aż po spokojne jeziora.

Wskazówki:

 • Wielka Brytania jest znana ze swojej niestabilnej pogody. Zawsze należy być dobrze przygotowanym i na wszelki wypadek spakować wodoodporne ubrania.
 • Jeśli nie ma ścieżki rowerowej, rowerzyści nie mogą korzystać z chodnika, ale muszą poruszać się po ulicy.
 • Zachowaj ostrożność! Ulice w Wielkiej Brytanii są często bardzo wąskie i zatłoczone.