Znudziły Ci się zwykłe trasy w domu i masz ochotę na przygodę? Teraz jest idealny czas na zaplanowanie tegorocznych wakacji na rowerze. Zainspiruj się naszą kolekcją pięciu najlepszych rowerowych destynacji.

1. Kanada

Kanada nie jest skąpa w malownicze atrakcje. Góry sięgające nieba, lśniące lodowce, widowiskowe lasy deszczowe i odległe plaże rozciągają się na sześć różnych stref czasowych. W Kanadzie tory kolejowe stają się ścieżkami, ponieważ niektóre z dawniej najważniejszych szlaków dostawczych przez Kanadę zostały zlikwidowane i przekształcone w naturalne ścieżki, takie jak słynny Canada Trail. Odległa Północ Kanady i ogromne lasy są domem dla wielu dzikich zwierząt, takich jak niedźwiedzie, wilki, bobry i lwy górskie. Aby chronić tę różnorodność, w Kanadzie istnieje ponad 40 parków narodowych, które można zwiedzać również na rowerze, jednak odwiedzający powinni trzymać się wyznaczonych ścieżek. Najlepszym okresem na zwiedzanie Kanady na rowerze jest wczesna jesień, kiedy większość turystów rowerowych już wyjechała, dzięki czemu drogi są spokojne w słoneczne dni.

2. Argentyna

Miłośnicy rowerowych przygód mogą przygotować się na prawdziwe skarby natury w Argentynie. Fascynujące wysokogórskie krajobrazy Andów, dziwne lasy kaktusowe, głębokie wąwozy czy subtropikalne lasy deszczowe czynią Argentynę prawdziwym cudem natury. Andy, jeden z najdłuższych na świecie łańcuchów górskich, sprawiają, że serca rowerzystów górskich biją szybciej. Jeśli chcesz odwiedzić Argentynę przed gorącymi letnimi miesiącami, powinieneś wybrać się tam w okresie od października do grudnia, kiedy to rzadko pada deszcz. Koniecznie sprawdź czyste, błękitne wiosenne niebo Patagonii lub przejedź się słynną Ruta 40 i zwiedź fascynującą Quebrada de las Conchas, podczas gdy smakoszy na dwóch kółkach przyciągają urocze kolonialne miasta, takie jak Salte lub Cachi, oferujące wyśmienite wina z najwyżej położonej winnicy na świecie i oczywiście wspaniałe steki.

rower

3. Andora

To miniaturowe państwo w Pirenejach jest rajem dla rowerzystów górskich: Ten górzysty kraj może poszczycić się 65 szczytami górskimi powyżej 2000 metrów, a ponad jedna trzecia kraju znajduje się ponad linią drzew. Idealne warunki do wycieczek rowerowych przy świeżej, niezbyt gorącej pogodzie, które wynagradzają pięknymi widokami na górskie jeziora i urwiste szczyty. Jeśli odwiedzisz Andorę od maja do października, kiedy pogoda jest na ogół ciepła, możesz wykorzystać jej górskie położenie i cieszyć się najbardziej malowniczymi widokami podczas jazdy. Istnieją jednak również mniej wymagające trasy, odpowiednie dla mniej doświadczonych rowerzystów. Chcesz pochwalić się przed znajomymi? Rozpocznij swoją trasę za pomocą aplikacji Bikemap w jednym z krajów sąsiadujących z Andorą - Francji lub Hiszpanii - i przejedź rowerem przez 3 kraje w ciągu jednego dnia!

4. Kirgistan

Kirgistan jest jednym z ukrytych klejnotów turystyki rowerowej: Położony w "azjatyckich Alpach" kraj jest zachwycająco nietknięty przez turystykę, zwłaszcza na wsi. Najlepszy czas na podróż przez Kirgistan to okres od maja do października, kiedy śnieg w górach już prawie stopniał (co jest ważne, gdyż 90% kraju leży na wysokości ponad 1000 m n.p.m.). Poznaj zachwycające krajobrazy podczas dzikiego biwakowania, pokonaj najbardziej strome podjazdy, odwiedź Issyk-Kul, drugie co do wielkości jezioro alpejskie na świecie i spędź trochę czasu z gościnnymi mieszkańcami podczas podróży.

5. Afryka Południowa

Podczas podróży po RPA można spotkać pawiany, węże, ptaki i antylopy, a jednocześnie cieszyć się jazdą po szerokich poboczach, ponieważ większość dróg jest utwardzona i w doskonałym stanie. Ze względu na wielkość kraju, warunki pogodowe zależą od regionu, który odwiedzasz, dzięki czemu możliwe jest podróżowanie przez cały rok. Miłośnicy rowerów górskich mogą wybrać się na wspaniałe wycieczki w okolice Kapsztadu lub Johannesburga, na przykład do Mpumalanga, południowoafrykańskiej prowincji, której nazwa oznacza "miejsce, gdzie wschodzi słońce". Koniecznie odwiedź KwaZulu-Natal Midlands i jego wspaniałe wodospady, Karoo, półpustynię charakteryzującą się różnorodnością tras lub zielone lasy Knysna, położone w kolorowym regionie Garden Route. Przyjemne wycieczki gwarantowane!