Łatwość czyszczenia i połysk. To kluczowe powody, dla których stosujemy ceramikę.

Powierzchnia samochodu jest pokrywana ceramiką za pomocą gąbek i aplikatorów. Proces ten trwa zaledwie kilka godzin i tworzy minimalną powłokę wokół samochodu. Około 50 ml środka jest równe około 1 nanometrowi w strukturze. Po nałożeniu powłoki lakier błyszczy się znakomicie.

Nawet samochody pokryte ceramiką mogą się brudzić, ponieważ kurz, brud i piasek nie są chronione przez powłokę. Jednak powłoka ochronna sprawi, że brud będzie mniej przylegał do samochodu i ułatwi jego czyszczenie. Wystarczy zwykłe spłukanie wodą, szamponem lub pianką zmiękczającą. Powłoka wytrzyma kilka lat, jeśli będziemy myć samochód zgodnie z zaleceniami producenta. Warto zaopatrzyć się w powłokę, która posiada gwarancję.

Powłoki ceramiczne - co warto o nich wiedzieć?

W połączeniu z powłoką lakierniczą często stosuje się ochronę szyb, która tworzy efekt hydrofobowy. Dzięki temu "odpycha wodę" i zapobiega jej gromadzeniu się na powierzchni. Zamiast pozostawać na powierzchni samochodu, woda po prostu spływa. Powłoka ta "odciąża" wycieraczki przedniej szyby. Woda z przedniej szyby ucieka przed pędem powietrza, poprawiając widoczność.

Ochronę felg można rozszerzyć, dodając do nich pozostałości po klockach hamulcowych. Jest to charakterystyczny ciemny osad, który tworzy się po jeździe. W samochodach z tapicerką skórzaną w jaśniejszych kolorach zaleca się ochronę wnętrza. Specyfiki ochronne są wymagane w przypadku samochodów z tapicerką skórzaną w jasnym kolorze.

Podobnie jak sam samochód, powłoka powinna być kontrolowana raz w roku. Wykwalifikowany technik sprawdzi pojazd, aby upewnić się, że powłoka jest nienaruszona i nadal spełnia swoje zadanie. 

Należy pamiętać, że jeśli samochód zostanie uszkodzony w wyniku wypadku, firma ubezpieczeniowa może zapewnić dodatkowe środki, aby pomóc w pokryciu kosztów. Samochody z powłoką ceramiczną mają wyższą cenę.

Powłoka ceramiczna samochodu

Jaką powłokę powinienem wybrać dla mojego samochodu?

Powłoka ceramiczna na sklep.motogo.pl jest warta uwagi i polecana przez profesjonalistów. Kluczowe do nałożenia powłoki ceramicznej jest przygotowanie samochodu do lakierowania. Zalecane jest studio z doświadczeniem i wiedzą. Powłoki różnią się twardością (odporność na mikrouszkodzenia, zarysowania), głębokością efektu oraz czasem trwania ochrony.

Nasze "jabłuszko" to coś więcej niż tylko pilnowanie jego sprawności mechanicznej. Nienaganny samochód to najlepszy sposób na zadowolenie miłośników motoryzacji. Aby stwierdzić, czy warto wydać kilka tysięcy złotych na taką powłokę, należy faktycznie zobaczyć efekt osobiście. Słowo pisane nie jest w stanie dokładnie oddać wrażenia wizualnego samochodu pokrytego ceramiką.