Istnieją niezliczone przewodniki z poradami i zaleceniami dla każdego rodzaju podróży do Europy i każdego rodzaju podróżnika. Te przewodniki są świetne do nauki o historii i kulturze, ale nie powiedzą Ci o wewnętrznych wskazówkach Europy. Darmowe wycieczki piesze są fantastycznym sposobem na odkrycie Europy, a darmową wycieczkę pieszą znajdziesz w każdym europejskim mieście.

Załóż wygodne buty, ponieważ wyruszamy w podróż do 7 najlepszych darmowych wycieczek pieszych w Europie.

1. Praga 

Anglojęzyczny przewodnik spotka się z Tobą w hostelu Ananas na Starym Mieście na 2,5-godzinną pieszą wycieczkę po Pradze. Wycieczkę rozpoczniesz na słynnym rynku Starego Miasta, a następnie przejdziesz przez kultowy Most Karola. Od centrum turystycznego do najlepszych miejsc w mieście na lunch i drinka, praskie do's i do not's, zakończysz wycieczkę z mnóstwem rekomendacji i historii, o których nigdy nie przeczytasz w przewodnikach.

Darmowa praska wycieczka po mieście jest jedną z 7 najlepszych wycieczek po Europie, dzięki specjalnemu przewodnikowi. Z wycieczki wyjdziesz podekscytowany odkrywaniem Pragi i z doskonałą listą restauracji, które oferują niedrogie menu obiadowe. Dodatkowo, dowiesz się o bar-hoppingu dla najlepszego czeskiego piwa rzemieślniczego i najlepszych widoków na oszałamiającą Pragę.

2. Amsterdam, Holandia

Darmowa wycieczka po Amsterdamie, znana również jako FreeDam city walking tour, polega na odkrywaniu i cieszeniu się najbardziej liberalnym miastem w Europie. Wycieczka wyrusza codziennie z punktu spotkań w Exchange Stock na 3-godzinną pieszą wycieczkę, od legend starego Amsterdamu do nowoczesnych i modnych historii Amsterdamu.

Podczas tych 3 godzin zabawy spotkasz podróżników z całego świata i dowiesz się o liberalnej polityce narkotykowej, dzielnicy czerwonych latarni, polityce i historii Amsterdamu z zabawnych opowieści przewodników. Ponadto, podczas bezpłatnych wycieczek pieszych, możesz uzyskać wskazówki od przewodnika na temat najlepszych jednodniowych wycieczek z Amsterdamu i całej Europy.

amsterdam

3. Berlin 

Oryginalna berlińska darmowa piesza wycieczka to najlepszy sposób na poznanie historii miasta, jego zabytków i najważniejszych punktów w ciągu kilku godzin. Jest to świetna wycieczka wprowadzająca do jednego z najmodniejszych miast w Niemczech, z bogatą historią i polityką.

Poza historycznymi atrakcjami, Berlin oferuje różne wycieczki, które pokażą Berlin z różnych perspektyw: artystycznej, kulinarnej lub skupionej na drinkach. Podczas Original Berlin free city walking tour, odwiedzisz 6 głównych punktów orientacyjnych w Berlinie i usłyszysz o historiach związanych z murem berlińskim i kulturą.

Oryginalna berlińska darmowa wycieczka miejska wyrusza dwa razy dziennie z punktu spotkań przy "Die Bude". Przewodnik będzie czekał w koszulce Original free walking tour Berlin i z przyjemnością poleci najlepsze miejsca na imprezy w mieście, oraz jak podróżować z Berlina do innych wspaniałych miast w Niemczech i rezerw krajowych.

4. Wenecja, Włochy

Wenecja jest jednym z najmniejszych miast we Włoszech. Mimo to, bardzo łatwo jest się zgubić, kiedy błądzi się po jej wąskich uliczkach i zapierającej dech w piersiach architekturze. Wenecja free city walking tour poprowadzi Cię przez historię, kulturę, sztukę i architekturę podczas 2,5 godzinnej wycieczki. Pełna pasji przewodniczka Simona opowie Wam wszystko o mieście, kuchni i miejscach na romans.

Największą atrakcją darmowej pieszej wycieczki po Wenecji jest Simona, przewodnik i atmosfera zabawy. Niezależnie od deszczu, liczby osób, będziecie się świetnie bawić i dostaniecie mnóstwo rekomendacji na temat włoskiego jedzenia i napojów Eprol w Wenecji.

5. Paryż - Najlepsza darmowa wycieczka po mieście

Paryż jest jednym z najbardziej turystycznych miast w Europie, nie mówiąc już o świecie. Kiedy Wieża Eiffla i Avenue des Champs-Elysees są zatłoczone turystami, trudno jest cieszyć się magią ikonicznych miejsc miasta. Ale na bezpłatnej pieszej wycieczce, Twój przewodnik zapewni Ci najlepsze z tych punktów orientacyjnych i wiele innych w unikalnym stylu zwiedzania.

Paryż jest domem dla wielu ukrytych klejnotów, więc liczba darmowych wycieczek pieszych jest nieskończona. Istnieją wycieczki dzienne i nocne, wycieczki dla każdej dzielnicy, wycieczki kulinarne i artystyczne. Jednak najlepszą darmową wycieczką po Paryżu jest wycieczka po ukrytych klejnotach i sekretnym Paryżu. Przewodnik zabierze Cię przez ukryte przejścia Luwru, budynków do tajnych miejsc fotograficznych, z dala od tłumów i do serca Parisien.

6. Zurych Czekolada Free Walking City Tour

Oprócz wspaniałego i zabawnego przewodnika, najlepsza darmowa miejska wycieczka piesza w Zurychu jest kulinarnym rajem. Po co spacerować po starym mieście i najważniejszych punktach Zurychu w tradycyjnym stylu, skoro można go przyprawić boską szwajcarską czekoladą. Posmakuj trufli, dowiedz się o ekstrakcji kakao i odwiedź najlepszych czekoladników w Europie, podziwiając Lindenhof i kościół Grossmunster.

Bezpłatna wycieczka po Zurychu trwa 2 godziny i odjeżdża w każdą sobotę z Paradeplatz, nie trzeba się rejestrować.

7. Wiedeń, Austria

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie zwiedzania Wiednia jest bezpłatna wycieczka Welcome to Vienna. W ciągu około 2 godzin poznasz krótką historię Wiednia i jego główne zabytki, a na lunch będziesz mógł spróbować wiedeńskiej kuchni z Mariną, jednym z najlepszych przewodników po Wiedniu.

Dwa razy dziennie przewodnik będzie czekał na Ciebie na placu Albertina, abyś mógł odbyć historyczną wycieczkę po Wiedniu.

Podsumowanie

Najlepszą rzeczą w darmowych wycieczkach pieszych jest przewodnik. Podczas gdy większość wycieczek odbywa się w języku angielskim, przewodnik przekaże Ci wszystko, co musisz wiedzieć o mieście w doskonałej angielszczyźnie. Na każde pytanie otrzymasz odpowiedź, a wycieczkę zakończysz z niesamowitymi rekomendacjami, anegdotami i informacjami o mieście. Drugą najlepszą rzeczą jest to, że 7 najlepszych pieszych wycieczek po mieście w Europie jest darmowych, krótkich i do rzeczy, i wciągających.

Darmowe wycieczki po Europie FAQs

Czy te darmowe wycieczki są naprawdę darmowe?

Darmowe wycieczki po mieście są oparte na napiwkach. Oznacza to, że nie musisz rezerwować miejsca na wycieczce, aby zapłacić, ale pod koniec wycieczki powinieneś podziękować wspaniałemu przewodnikowi, dając mu napiwek.

Ile trzeba dać napiwku?

Napiwki różnią się w zależności od miasta, ale średnio napiwek wynosi 5€ do 15€.

Jak znaleźć przewodnika?

Bezpłatni przewodnicy spotkają się z Tobą w centralnych punktach spotkań, a rozpoznasz ich po koszulce. Ponadto, najprawdopodobniej podejdą do Ciebie i przywitają się z Tobą.

Czy są wycieczki w innych językach niż angielski?

Większość darmowych wycieczek pieszych w Europie oferuje zwiedzanie w języku angielskim i lokalnym, z niewielką ilością wycieczek w innych językach. Różni się to w zależności od miasta i organizatorów wycieczek.