Amsterdam jest wspaniałym miastem do odwiedzenia. Jest tu tak wiele do zobaczenia i zrobienia, że prawdopodobnie nigdy nie będziesz się nudzić. Jednak nadal byłoby wspaniale, gdybyś chciał coś urozmaicić. To dlatego, że Amsterdam jest doskonałym punktem wyjścia dla kilku niesamowitych wycieczek jednodniowych.

Tak więc, jeśli chcesz wybrać się na jedne z najlepszych wycieczek jednodniowych z Amsterdamu, musisz wybrać odpowiednie miejsce. W tym artykule przedstawimy pięć najlepszych wycieczek jednodniowych, które możesz odbyć z Amsterdamu. Ponadto, podamy Ci wszystkie informacje na temat tego, jak dotrzeć do tych miejsc pociągiem. Pod koniec tego kawałka, będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć niesamowitą przygodę z Amsterdamu!

1. Londyn: Jeden z bardzo najlepszych wycieczek jednodniowych z Amsterdamu!

Kiedy decydujemy się na jednodniową wycieczkę z Amsterdamu, większość ludzi wybiera cokolwiek w okolicy. To co przychodzi na myśl to miasta w Holandii, Belgii, a może w Niemczech. Rzadko jednak decydują się na wyjazd do Londynu.

Naszym zdaniem, jest to jedna z najlepszych wycieczek jednodniowych z Amsterdamu, jakie można sobie zafundować. Dlaczego? Dlatego, że ta jednodniowa wycieczka jest często pomijana. Z tego powodu, możesz mieć unikalne doświadczenie bez kłopotów związanych ze zbyt dużą ilością turystów, którzy zatłoczą Twoją przestrzeń.

Na dodatek, Londyn jest ogromnym miastem z mnóstwem ekscytujących rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Dodatkowo, jest pełen historii i wspaniałej architektury. Jeśli to nie wszystko, będziesz miał również szansę przejść pod słynnym kanałem La Manche.

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd, oto kilka informacji na temat podróży pociągiem. Dojazd pociągiem do Londynu zajmuje około czterech godzin. Jest to trochę dłużej, ale ponieważ wiele osób podróżuje do równie odległych miejsc z Amsterdamu, jest to bardziej niż wykonalne. Wszystko, co musisz zrobić, to zacząć wcześnie i wrócić późno, a skończysz mając cały dzień w Londynie.

londyn

2. Brugia: Gdzie zaczyna się bajka

Wszyscy wiemy, że piękno Amsterdamu tkwi głównie w jego kanałach i architekturze. Jednak czy wiesz, że to wszystko istnieje w Brugii, w Belgii? W końcu to Brugia jest nazywana Wenecją Północy, a nie Amsterdam!

Co więcej, Brugia nie tylko ma to wszystko, ale jest jednym z najlepszych bajkowych miast w całej Europie. To sprawia, że wycieczka tam jest jednym z najlepszych rozwiązań na jednodniowe wycieczki z Amsterdamu.

Jeśli zdecydujesz się pojechać do Brugii, będziesz miał okazję podziwiać jedne z najpiękniejszych średniowiecznych budynków w całej Europie. A gdyby tego było mało, Brugia może poszczycić się jednymi z najpyszniejszych ręcznie robionych czekolad!

Jadąc z Amsterdamu do Brugii, możesz łatwo dostać się pociągiem. Cała podróż jest bardzo tania, a dotarcie do magicznego miasta zajmie Ci mniej niż trzy godziny.

 

3. Haga: Nie możesz tego przegapić!

Ze wszystkich jednodniowych wycieczek z Amsterdamu, jakie możesz odbyć, Haga jest jedną z tych, których nie można przegapić. Głównym tego powodem jest fakt, że Haga jest jednym z najważniejszych miast w Holandii. Jest również jednym z najpiękniejszych.

Nie potrzeba więc więcej powodów, aby ją odwiedzić. Jeśli jednak chcesz wiedzieć więcej, powinieneś wiedzieć, że Haga znajduje się bardzo blisko Amsterdamu. Podróż pociągiem trwa tylko około godziny i jest niezwykle tania.

Haga jest siedzibą rządu Holandii, więc możesz spodziewać się zobaczyć wiele imponujących budynków. W mieście znajduje się również Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, który jest kolejnym obowiązkowym miejscem do odwiedzenia.

Na koniec, kiedy dotrzesz do Hagi, upewnij się, że odwiedzisz Madurodam. Jest to park miniatur, który z pewnością będziesz uwielbiać.

 

4. Kolonia: Często pomijany klejnot Niemiec

Niemcy to kraj pełen wielu niesamowitych miast. Rzadko jednak ludzie biorą pod uwagę większość z nich jako jeden z celów jednodniowych wycieczek z Amsterdamu.

Nawet jeśli tak się dzieje, Niemcy są wciąż warte odwiedzenia. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zdecydujesz się na Kolonię, często zapomniany klejnot Niemiec Zachodnich. To wspaniałe miasto leży nad brzegiem równie wspaniałej rzeki Ren. Co więcej, Kolonia jest centrum gospodarki, kultury i turystyki Niemiec Zachodnich.

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd do tego wspaniałego miasta, będziesz miał tysiące lat historii do podziwiania. W samym centrum miasta znajduje się masywna katedra. Jest to jedno z najbardziej zachwycających miejsc kultu religijnego, jakie można zobaczyć w całej Europie.

Dobrą rzeczą w Kolonii jest to, że jest ona oddalona tylko o około trzy godziny jazdy pociągiem. Tak więc, jeśli zdecydujesz się iść tam na jednodniową wycieczkę, można dotrzeć do miasta w krótkim czasie.

 

5. Jednodniowa wycieczka do Paryża z Amsterdamu: Co więcej do powiedzenia?

Podróż pociągiem z Amsterdamu do Paryża była kiedyś bardzo długa. Jednak od niedawna trwają one tylko około trzech godzin, co sprawia, że Paryż jest idealnym miejscem na jedną z jednodniowych wycieczek z Amsterdamu.

Słynny ze swoich muzeów sztuki, architektury i kuchni, Paryż jest miejscem, którego nie trzeba przedstawiać. Niewiele można powiedzieć o tym słynnym mieście, aby je jeszcze bardziej zromanizować lub zachęcić.

Od Wieży Eifla po Wersal, Paryż jest wypełniony po brzegi miejscami do odwiedzenia i rzeczami do zrobienia. Miasto światła jest najbardziej popularnym celem podróży na całym świecie i wszyscy wiemy dlaczego. Więc nie trać czasu na czytanie o tym i po prostu idź tam!

Podsumowanie

Te pięć najlepszych jednodniowych wycieczek z Amsterdamu z pewnością sprawi, że Twoje wakacje będą niezapomniane, a ponieważ wszystkie są łatwo osiągalne pociągiem, nie masz wymówki, aby ich nie odwiedzić, gdy będziesz w Europie!